Informacje o półkoloniach w Szesnastce w terminie 30.01 – 3.02.2023 r.
W poniedziałek prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci, odebranie umowy i podpisanie dokumentów (regulamin, upoważnienie do odbioru, zgoda na samodzielny powrót, zgoda na przetwarzanie danych). Można przynieść wydrukowane, wypełnione i podpisane dokumenty (druki dostępne w linku). Druki będzie można otrzymać i wypełnić w szkole.
Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem półkolonii – dostępny w linku.

Podczas półkolonii będą konieczne:
- legitymacja (konieczna podczas przejazdu autobusem miejskim),
- tenisówki/obuwie zmienne, strój sportowy (na zajęcia taneczne i sportowe),
- strój kąpielowy/kąpielówki, klapki basenowe, ręcznik.
Prosimy o przyniesienie wyżej wymienionych rzeczy już w poniedziałek.

Ramowy program półkolonii
7:00 – 8:00 gromadzenie się uczestników półkolonii, gry i zabawy integracyjne, zajęcia organizacyjne: przedstawienie planu zajęć i regulaminu półkolonii zimowych
8:00 – 9:00 śniadanie (dzieci przynoszą z domu), zajęcia w grupach - gry i zabawy integracyjne oraz sportowe, zajęcia plastyczne, muzyczne
9:00 – 12:00 wycieczki, wyjścia, zajęcia sportowe, warsztaty artystyczne, zajęcia rozwijające kreatywność
12:00 – 12:30 obiad
12:30 – 15:00 wycieczki, wyjścia, zajęcia sportowe, warsztaty artystyczne, zajęcia rozwijające kreatywność
15:00 – 16:00 opieka świetlicowa - gry i zabawy integracyjne

Atrakcje na poszczególne dni:
poniedziałek – wyjście do kina - wszystkie grupy
wtorek, środa, czwartek – basen, zajęcia kreatywne z Art&Luz, Grudziądzki Teatr Tańca, Galaktyka, lodowisko/zabawy zimowe – zajęcia odbywają się z podziałem na grupy w wybrane dni
piątek – dmuchańce, bal - wszystkie grupy
Ramowy program półkolonii i atrakcje mogą ulec zmianie.

Jadłospis
poniedziałek - zupa ogórkowa, racuchy z jabłkiem
wtorek - gulasz z kaszą, surówka z buraków, kompot z agrestu
środa - dorsz soute, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, kompot z truskawek
czwartek - gołąbki bez zawijania, ziemniaki, surówka z selera i jabłka, woda 0,5l
piątek - makaron z serem i brokułem, kompot z czerwonej porzeczki

  Regulamin półkolonii - załączniki
Na naszych Uczniów i Nauczycieli zawsze można liczyć‼️
I tym razem wykazali się pomysłowością i kreatywnością. Dres królował w szkole. Mieliśmy też okazję zobaczyć znakomity breakdance 🤸‍♂️🤸‍♀️🤸 w wykonaniu Natana i Stasia z 8a.

SU wybrał dresiarę 🤜 i dresiarza 🤛 roku 2023:
Wśród uczniów zostali: 👸 Amelia Kwiatkowska 6c, 🫅 Kacper Makowski 7b

Wśród nauczycieli: Pani Agnieszka Kozłowska, Pan Leszek Piśko

Na szczególne wyróżnienie zasługują: Dyrektor szkoły Pan Rafał Chylewski oraz Pani Joanna Piątkowska.

Dziękujemy wszystkim za udział w zabawie.🥳🤝
Konkurs na najładniejszy portret babci 👵lub🧓 dziadka oceniała 6 osobowa komisja na czele z dyrekcja szkoły:
3️⃣ miejsce Antek Gawrylenko kl. 2c i Ksawery Kulwicki 1b,
2️⃣ miejsce Hubert Brzóska klasa 1 a, >br> 1️⃣ miejsce Marcel Wiśniewski klasa 1b.
Gratulujemy serdecznie i wszystkim dziękujemy za udział . 😊.
16 stycznia uczniowie klas 1 - 5 wzięły udział w projekcji 🗺 Laboratorium przyszłości 🪐w technologii 360°.
Młodzi odkrywcy obejrzeli, wyświetlane na kopule specjalnego namiotu, filmy edukacyjne. Zapoznali się z powstawaniem życia🐢🌿 na naszej planecie 🌍 i wybrali się na wirtualny spacer po 🌠 Układzie Słonecznym 🌌odkrywając jego tajemnice.
W rozegranych we wtorek 17.01.2023r. Mistrzostwach Miasta w siatkówce 🏐 dziewcząt klas ósmych, reprezentacja dziewcząt z SP-16 w składzie:
🔹️Tosia Gutkowska, 🔸️Lena Tkaczyk, 🔹️Lidia Szyszkowska, 🔸️Weronika Skicka, 🔹️Amelia Zielińska, 🔸️Iga Zaborowska, 🔹️Amelia Szyszkowska, 🔸️Laura Wieczorek, 🔹️Eliza Jarentowska i 🔸️Nadia Fiedorowicz zajęła 3.Miejsce!!!💪
Dziewczęta musiały się zmierzyć z zawodniczkami klas sportowych o profilu piłki siatkowej, co było dla nas nie lada wyzwaniem. Reprezentacja SP-21, która ostatecznie zajęła 1. miejsce, prezentowała bardzo wysoki poziom i niestety była poza naszym zasięgiem, choć nie oddałyśmy tego meczu bez walki. Natomiast z dziewczętami z SP-7 (również z klasy sportowej) zagrałyśmy bardzo wyrównany pojedynek, jednak ostatecznie to rywalki okazały się nieco lepsze.
Nasze dziewczyny naprawdę pokazały klasę i zagrały na bardzo wysokim poziomie.❗️
Gratulujemy sukcesu!!!❤
A ja jestem z Was bardzo, bardzo dumna - Hanna Asensky
Mamy potwierdzone wyniki❗️
Trójka 3️⃣ naszych uczniów wykazała się wysokim poziomem ↗️wiedzy w Przedmiotowych Konkursach Kuratoryjnych i awansowała do etapu wojewódzkiego, które odbędą się w marcu.

Oto ONI:
🔴 Amelia Rebel w konkursie z j.polskiego
🟡 Laura Wieczorek w konkursie z j.hiszpańskiego
🔵 Kamil Thom w konkursie z matematyki

GRATULUJEMY! 👏

ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYM ETAPIE!
Wspomnijmy jeszcze czas obdarowywania...
Zbiórka dla dzieci przebywających w grudziądzkim szpitalu w czasie świąt - ZAKOŃCZONA!
Serdecznie Wszystkim dziękujemy !
Mali pacjenci na pewno się ucieszą 🎅🌲❄️
A z nowym rokiem już wkrótce kolejne akcje podczas których nasi uczniowie odkryją radość dawania serca innym.♥️♥️♥️
Szkoła pełna 👱🏻‍♀️talentów🧑🏻‍🦰❗️
Oczywiście❗️

A dzięki zebranym talenciakom będziemy szukać nowych ❤️
Dziękujemy 💞wszystkim, którzy przekazali nam bony z Lidla i pomogli zdobyć nagrody, które trafiły już do naszej szkoły.👏
Dziękujemy Pani Milenie Przybyłek 😘 i Radzie Rodziców za przeprowadzenie akcji "Szkoła pełna talentów" w SP16.👨‍👩‍👦‍👦