OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 w roku szkolnym 2016/2017



JĘZYK POLSKI 
• Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników
finaliści - Agata Bernaciak kl. VI c, Mateusz Dobrowolski kl. VI b, Jakub Heigelman kl. V a
• 45. Grudziądzkie Dni Kopernikowskie w konkursie literackim „Egzoplanety”
I miejsce w kategorii klas VI - Mateusz Ratkowski kl. VI c
III miejsce w kategorii klas V - Hanna Siedlecka kl. V b
wyróżnienie w kategorii klas VI - Franciszek Mielczewski kl. VI b
• VI Międzyszkolnego Konkursu Twórczości Dziecięcej
wyróżnienie - Franciszek Mielczewski kl. VI b
• Międzyszkolny Konkurs Twórczości Poetyckiej „Życzliwe wierszowanie”
I miejsce - Marta Duda kl. V b
wyróżnienie - Milan Piwowarczyk kl. V c
• XV Międzyszkolny Konkurs Dziecięcej Twórczości Poetyckiej
I miejsce - Alicja Kostro-Olechowska kl. IV d za wiersz pt. "Potwór Literkojad"
wyróżnienie - Anna Paluszkiewicz kl.V c za wiersz pt. "Zły postępek Gburka"
• Międzyszkolny Konkurs Poetycki "Od Ikara do..."
wyróżnienie - Igor Gurbin kl. V a
• Konkurs Krasomówczy "Świąteczne bajanie"
I miejsce - Eliza Skiba kl. V a
II miejsce - Alicja Kostro-Olechowska kl. IV d


HISTORIA
• II miejsce w konkursie IPN „Zapal Światło Wolności”
• Ogólnopolski IV Konkurs Historyczny „Polska... nasza Niepodległa” w kategorii prezentacja multimedialna
I miejsce - Mikołaj Napieralski kl. V b


SPORT 
• Halowe Mistrzostwa Grudziądza w Lekkoatletyce
I miejsce - Hania Siedlecka w biegu na 300 m
I miejsce - Amelia Kapusta w skoku wzwyż
I miejsce - Oliwier Filipiak w biegu na 60 m 
II miejsce - Vanessa Przybyłek w biegu na 300 m 
III miejsce - Kamil Kamiński w biegu na 300
III miejsce - Adrian Vetter na 1000 m
• I miejsce w mistrzostwach Grudziądza w unihokeju chłopców
• I miejsce w półfinale wojewódzkim w unihokeju chłopców
• V miejsce w finale Wojewódzkich Rozgrywek Szkolnych w Unihokeju
• XXXV Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego 
I miejsce - Hanna Siedlecka w kategorii 800 m dziewczęta roczniki 2005-2006 
II miejsce - Max Pawłowski w kategorii 800 m chłopców roczniki 2007-2008 
• II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych o mistrzostwo Grudziądza chłopców
• IV miejsce w mistrzostwach Grudziądza w piłce nożnej chłopców
• III miejsce w finale wojewódzkim w rozgrywkach piłkarskich z "Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w kat. klas III
• zwycięstwo w eliminacjach rejonowych i awans do finału wojewódzkiego rozgrywek piłkarskich o Puchar Tymbarku w kat. klas V
• II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Grudziądza w Tenisie Stołowym
• XXIII Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi
II miejsce – srebrny medal w skoku w dal - Janek Bonikowski
III miejsce – brązowy medal w biegu na 300 m - Hania Siedlecka
• II miejsce w Mistrzostwach Miasta Grudziądza w Piłce Siatkowej Plażowej rozgrywane w systemie dwójkowym - Amelia Senica - Amelia Kapusta
• I miejsce w Mistrzostwach Grudziądza w mini-koszykówce
• II miejsce w w Drużynowych Mistrzostwach Grudziądza w Tenisie Stołowym - Antek Antkiewicz i Kuba Dąbrowski
• I miejsce, złoty medal i tytuł najlepszego w Polsce skoczka w dal w zawody lekkoatletyczne II Halowych Mistrzostwach "Czwartków Lekkoatletycznych"w Spale - Janek Bonikowski
• I miejsce w w Halowych Mistrzostwach Grudziądza w Lekkoatletyce – 3 złote medale: Hania Siedlecka w biegu na 300 m, Amelia Kapusta w skoku wzwyż i Oliwier Filipiak w biegu na 60 m , srebrny medal: Vanessa Przybyłek w biegu na 300 m i 2 brązowe medale: Kamil Kamiński w biegu na 300 m oraz Adrian Vetter na 1000 m
• XXXV Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego
I miejsce w kategorii 800 m dziewczęta roczniki 2005-2006 - Hanna Siedlecka
II miejsce w kategorii 800 m chłopców roczniki 2007-2008 - Max Pawłowski


PLASTYKA  • XII Ogólnopolski konkurs plastyczny pt. Na świętego Walentego...
I miejsce - Agata Bernaciak kl. VI c
• 45. Grudziądzkie Dni Kopernikowskie w konkursie plastycznym „Egzoplanety” dla klas IV – VI
I miejsce - Agata Bernaciak kl. VI c
wyróżnienie - Szymon Kurzyński kl. V a
• XIV Miejski Integracyjny Konkurs Plastyczny "Podwodny świat"
finalistka - Zuzanna Falkowska kl.V c
finalistka - Amelia Senica kl. VI b
finalista - Franciszek Mielczewski kl. VI b
• Konkurs Plastyczny Miasta i Gminy Grudziądz "Czyste niebo nad nami to oddech nadziei dla nas"
III miejsce - Zuzanna Falkowska kl. V c


EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA
• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2017
wyróżnienie: ŻACZEK - Liliana Robionek kl. II e, Kamil Thom kl. II b
wyróżnienie: MALUCH - Maciej Piątek kl. III c
• I miejsce w konkursie na Marzannę podczas pochodu wiosennego „Witaj Wiosno”- kl. II b
• XV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Zielona Lokomotywa”
wyróżnienie - Antosia Łobodzińska i Ania Zielińska kl. III b
• 45. Grudziądzkie Dni Kopernikowskie w konkursie plastycznym „Egzoplanety” dla klas I – III
wyróżnienie Zuzanna Piwowarska kl. III c i Franciszek Pietrzak kl. II a
• Konkurs ortograficzny dla klas III pod hasłem ,,Z ortografią za pan brat"
I miejsce - Dominika Czaplewska kl. III b


MATEMATYKA
• Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2017
wyróżnienie: MALUCH - Paweł Pawski kl. IV a
wyróżnienie: BENIAMIN - Adrian Vetter kl. V a, Mateusz Dobrowolski kl. VI b, Anna Paluszkiewicz kl. V c, Anna Kowalska kl. V a
• 12 Grudziądzki Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 5
wyróżnienie - Hanna Siedlecka kl. V b
• I miejsce w konkursie na grę planszową - Szymon Kurzyński, Mikołaj Napieralski i Szymon Stodolski kl. V a


PRZYRODA
• Konkurs Kuratoryjny z przyrody
laureat - Mateusz Dobrowolski kl. VI b
• I miejsce drużynowe w XV Małej Olimpiadzie Ekologicznej
• II miejsce w III Drużynowym Turnieju Miejskim „Nakręceni na Zdrowie” - Mateusz Dobrowolski kl. VI b, Mikołaj Napieralski kl. V a, Anna Paluszkiewicz kl. V c
• I miejsce w Konkursie ekologicznym Bezimienni IV - nazwy dla pomnika przyrody - Aleksandra Cybulska z kl. IV d


RELIGIA
• Diecezjalny konkurs "Z Papieżem Franciszkiem idziemy drogami miłosierdzia"
II miejsce - Michael Napieralski kl. V a w kategorii prac multimedialnych klas 4-6
wyróżnienie - Michał Hilla kl. III e w kategorii praca plastyczna klas 1-3 szkoły podstawowej


RAJDY PIESZE
• III miejsce w konkursie związanym ze zdrowym odżywianiem podczas XIV Rajdu Pieszego "Święto Ziemniaka" - Jagoda Bednarczyk i Kacper Murgała kl. III a
• I miejsce w konkursie wiedzy podczas XIV Rajdu Pieszego "Szlakiem Wojska Polskiego II RP" - Dawid Mączyński kl. IV a i Jakub Heigelman kl. V a
• III miejsce drużynowe w konkursie pt. Rola Lasu w kategorii szkół podstawowych podczas XVII Rajdu Pieszego „Wiosna w przyrodzie” Anna Paluszkiewicz V c i Szymon Stodolski V a
• I miejsca w kategoriach klas I-III w Konkursie Wiedzy o Wiośnie podczas XVII Rajdu Pieszego „Powitanie Wiosny” - Jagoda Bednarczyk i Maria Marzec kl. III a
• I miejsce klas IV-VI w Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku podczas Pieszego Rajdu Gwiaździsty XVI Szlakiem Kopernika - Jakub Heigelmann i Szymon Stodolski kl. V a

dziś jest 12 grudnia 2017 r. jesteś 324624 gościem u nas
©Szkola Podstawowa nr 16 w Grudziądzu