Z ŻYCIA KLAS

Klasa 3 e w Gdańsku

Na początku kwietnia klasa 3 e wybrała się na dwudniową wycieczkę do Gdańska. Ładna pogoda pozwoliła nam na zrealizowanie wszystkich zaplanowanych atrakcji. Poznaliśmy Teatr Szekspirowski z widowni i za kulis, w Europejskim Centrum Solidarności wybraliśmy się budowanymi statkami w stoczni gdańskiej w podróż dookoła świata, a także malowaliśmy obrazy wzorując się na dziełach wielkich artystów w Muzeum Narodowym. Jednak nawet gra miejska i zabawy na plaży nie były tak ciekawe, jak zwiedzanie stadionu Ergo Arena.
Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień.

GALERIAdodano: 2018-04-14 18:00:25

CEE w Grudziądzu

Dnia 1 marca 2018 r. my uczniowie klasy 3 d pojechaliśmy do Centrum Edukacji Ekologicznej na zajęcia edukacyjne MIESZKAŃCY LASU RUDNICKIEGO. Poznaliśmy dowody na obecność zwierząt w lesie, ich tropy oraz wybrane gatunki zamieszkujące nasz las. Pod koniec zajęć obejrzeliśmy zwierzęta przebywające w CEE. Zajęcia bardzo nam się podobały.

GALERIA

dodano: 2018-03-13 18:40:36

Wycieczka do Torunia


Dnia 28 listopada 2017 r. my uczniowie klasy 3 a i 3 g wraz z opiekunami odwiedziliśmy Toruń. W Domu Legend Toruńskich poznaliśmy legendy związane z tym miastem. ,,Przenieśliśmy się w czasie - wcielaliśmy się w postaci z innej epoki i braliśmy udział w scenkach przygotowanych przez przewodników, często bardzo zabawnych. Potem spacerowaliśmy po toruńskich uliczkach, aż zawędrowaliśmy do Żywego Muzeum Piernika, gdzie poznaliśmy historię piernika, własnoręcznie wyrabialiśmy ciasto, z którego powstawały nasze pierniczki. Następnie pojechaliśmy do Centrum Zabaw. Pokonywaliśmy tam tory przeszkód, zjeżdżaliśmy spiralnymi tunelami, skakaliśmy na trampolinie, przeciągaliśmy linę z Minionkiem. A nasze dziewczynki chyba zatęskniły za szkołą..., co widać na zdjęciach. Wycieczka była SUPER! Zobaczcie sami.GALERIA

dodano: 2018-03-11 15:18:45

6 B – udało nam się złapać zimęGALERIA

dodano: 2018-03-07 05:54:22

1 b na warsztatach w muzeum

Dnia 6 stycznia wzięliśmy udział w kolejnych warsztatach w Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi. Dowiedzieliśmy się skąd wziął się papier oraz własnoręcznie go tworzyliśmy. Świetnie się przy tym bawiliśmy!

GALERIA

dodano: 2018-02-20 04:51:36

"Opowieść wigilijna" z klasą III e

31 stycznia 2018 r. uczniowie klasy 3 e wystąpili dla swoich rodziców w przedstawieniu "Opowieść wigilijna" przygotowanym na podstawie powieści Karola Dickensa.
Wszyscy uczniowie byli zaangażowani w powstanie spektaklu. Pomimo okresu zachorowań, aktorzy przybili na przedstawienie. W efekcie powstała historia skąpca, którego wydarzenia nocy wigilijnej odmieniają i roztapiają jego twarde serce, która sprawiła poruszenie w wielu sercach i wywołała wzruszenie, zadumę i radość pośród widzów.
Dziękuję wszystkim młodym aktorom za poświęcenie i zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia!GALERIA

dodano: 2018-02-10 10:23:28

Anielska wizyta - 6 b

„Aniołki ” z klasy 6 b w tym roku postanowiły, że radość z otrzymywania prezentów zamienią na radość dawania. Uczniowie przygotowali ponad 90 aniołków, z którymi udali się do przedszkola, aby kolędą, życzeniami i drobnym upominkiem umilić maluchom ten przedświąteczny czas.

Wesołych Świąt życzy Klasa 6b

GALERIA

dodano: 2018-01-28 08:11:23

Wigilia w Biskupinie - 2 a i 3 e

21 grudnia 2016 uczniowie klas 2 a i 3 e uczestniczyli w warsztatach i spotkaniu wigilijnym w Biskupinie. Uczniowie samodzielnie przygotowali i ozdobili pierniczki, wykonali ozdoby świąteczne z masy porcelanowej, a także mikołajkowe świeczniki. Zajęcia były ciekawe, zabawne, ale też pouczające. Oprócz warsztatów uczniowie wysłuchali opowieści o zwyczajach wigilijnych i śpiewali kolędy. Spotkanie zostało uwieńczyło podzielenie się opłatkiem, złożenie sobie życzeń i spożycie wieczerzy.
Wigilia szkolna w tym roku była wyjątkowa.


GALERIA

dodano: 2018-01-28 08:11:13

Świąteczne przygotowania 3 e

Uczniowie klasy 3 e uczestniczyli w szkolnych warsztatach pieczenia pierników. Przygotowaliśmy cisto, upiekliśmy, a następnie dekorowaliśmy nasze pierniczki. Zapach naszych wypieków roznosił się po szkole zwiastując nadchodzące święta. Pierniczki zabraliśmy do domu i stały się ozdoba wigilijnych stołów.


GALERIA

dodano: 2018-01-27 07:35:00

Klasy 4a i 6b wycieczka do Kłodawy i Bydgoszczy

Słono słodki smak przygody
Klasy 4 a i 6 b wybrały się na wycieczkę, której rozpoczęcie i zakończenie stanowiły dobrze nam znane smaki. Na początek ukryta 600 m pod ziemią sól, która zrobiła na uczestnikach ogromne wrażenie, gdyż była wszędzie, solne były ściany, sufity, podłogi, nawet chodniki wysypane były solą. Gdy po wyjeździe z kopani oblizywaliśmy usta ukazywało się, że sól jest z nami nadal. Druga część wycieczki to Bydgoszcz i warsztaty w Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie mogliśmy nie tylko poznać wiele ciekawych i często zabawnych historii, ale też zrobić swoje mydełka. I na zakończenie kolejny smak tym razem sama słodycz w Karmelowej Krainie, gdzie samodzielnie przygotowywaliśmy lizaki a zapachy i smaki przeniosły nas w bajkową krainę słodyczy. Polecamy.


GALERIA

dodano: 2018-01-27 07:34:50

Pierwszaki w Galaktyce

Pierwszaki z naszej szkoły otrzymały od Św. Mikołaja szczególny prezent gwiazdkowy - bilety do Centrum Zabaw Galaktyka. Chyba były bardzo grzeczne i pilnie się uczyły literek i cyferek :-) !!! W dniu 15.12.2017r. wszystkie klasy pierwsze: 1 a, 1 b i 1 c wybrały się wspólnie do Galaktyki, aby pobawić się na torze przeszkód, zjeżdżalni, trampolinie, boisku piłkarskim, w basenie z kulkami i na wielu innych atrakcjach tego obiektu. Zabawa była naprawdę baaaaaardzo udana, co możemy zobaczyć na zdjęciach.

GALERIA

dodano: 2018-01-18 18:22:07

Toruńska wyprawa - 3 b

Na początku listopada wyjechaliśmy do Torunia. Pierwszym punktem były pokazy chemiczne i biochemiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Było bardzo naukowo, tajemniczo i zabawowo - ubrani w profesjonalne stroje uczestniczyliśmy w pokazach. Następnie własnoręcznie wypiekaliśmy pierniki w Muzeum Piernika. To był super dzień, pełen wrażeń. Koniecznie musimy to powtórzyć !GALERIA

dodano: 2018-01-10 21:23:42

Wycieczka do Torunia

25 IX 2017r. uczniowie kl. 3 d i 4 f wraz z opiekunami wybrali się do Torunia. Najpierw udaliśmy się do Żywego Muzeum Piernika, gdzie poznaliśmy historię piernika, wyrabialiśmy piernikowe ciasto, z którego powstawały nasze pierniczki. Potem odwiedziliśmy Dom legend, w którym w sposób aktywny i wesoły poznaliśmy legendy związane z Toruniem. Następnie pojechaliśmy do Jump areny, gdzie przez godzinę skakaliśmy na trampolinach, kąpaliśmy się w basenach z gąbkami, toczyliśmy walki gladiatorskie i graliśmy w koszykówkę. To była bardzo udana wycieczka, co widać na załączonych zdjęciach.
GALERIA

dodano: 2018-01-10 21:23:18
archiwum wiadomości:
dziś jest 24 maja 2018 r. jesteś 350912 gościem u nas
©Szkola Podstawowa nr 16 w Grudziądzu