Z ŻYCIA KLAS

Spacer po Ogrodach Działkowych Niezapominajka

3 czerwca klas 3 e wybrała się na spacer po Ogrodach Działkowych "Niezapominajka" w Grudziądzu. Pogoda nam dopisywała, było ciepło. Uczniowie obserwowali i zadawali działkowiczom pytania na temat ich pracy w ogrodzie. Uczyli się również rozpoznawać owoce i warzywa rosnące na działkach.
Na koniec zostaliśmy poczęstowani owocami truskawkami i czereśniami oraz otrzymaliśmy upominki-notatniki, w których od razu kolorowaliśmy mandale i robiliśmy notatki.

Dziękujemy pani Małgorzacie Jasińskiej za oprowadzenie i panu Piotrowi Gadzikowskiemu za zorganizowanie zajęć w Ogrodach Działkowych Niezapominajka.

GALERIAdodano: 2018-06-16 21:42:55

Piknik nad jeziorem

Klasa 2 a i 3 e 9 czerwca uczestniczyła w zajęciach w Nadleśnictwie Dąbrowa. Na ścieżce edukacyjnej poznaliśmy rośliny i zwierzęta jakie spotykamy w warstwach lasu. Następnie zapoznaliśmy się z leśnym systemem przeciwpożarowym. Mieliśmy także okazję pobawić się na placu zabaw poznając przy tym ciekawostki leśne.
Na piknik pojechaliśmy kilka kilometrów dalej, nad jezior Stelchno koło Jeżewa. Pogoda nam dopisywała, więc graliśmy w piłkę, gry planszowe i bawiliśmy się w piaskownicach. Nie zabrakło również ogniska i pieczenia kiełbaski.
Po zajęciach edukacyjnych i odpoczynku czas był na zajęcia sportowe. W Rulewie wchodziliśmy na trasy parku linowego. Po krótkim przeszkoleniu pokonywaliśmy przeszkody. Z każdym krokiem czuliśmy się pewniej i wesoło docieraliśmy do ostatniej kolejki tyrolskiej.


GALERIAdodano: 2018-06-16 19:30:36

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W dniu 11 maja 2018 r. klasa 3 e uczestniczyła w warsztatach przygotowanych w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Na Górze Zamkowej pod okiem pracowników Muzeum Miejskiego w Grudziądzu a pomocą kolorowych farb wykonywaliśmy na koszulkach nadruki związane z naszym miastem.
Podczas spaceru po Grudziądzu uczestniczyliąmy w grze miejskiej poznając ciekawostki dotyczące naszego miasta.
Na zakończenie wycieczki, ponieważ pogoda nam dopisywała, dla ochłody rozkoszowaliśmy się lodami.

GALERIAdodano: 2018-05-27 19:40:27

Klasa 3 e w Gdańsku

Na początku kwietnia klasa 3 e wybrała się na dwudniową wycieczkę do Gdańska. Ładna pogoda pozwoliła nam na zrealizowanie wszystkich zaplanowanych atrakcji. Poznaliśmy Teatr Szekspirowski z widowni i za kulis, w Europejskim Centrum Solidarności wybraliśmy się budowanymi statkami w stoczni gdańskiej w podróż dookoła świata, a także malowaliśmy obrazy wzorując się na dziełach wielkich artystów w Muzeum Narodowym. Jednak nawet gra miejska i zabawy na plaży nie były tak ciekawe, jak zwiedzanie stadionu Ergo Arena.
Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień.

GALERIAdodano: 2018-04-14 18:00:25

CEE w Grudziądzu

Dnia 1 marca 2018 r. my uczniowie klasy 3 d pojechaliśmy do Centrum Edukacji Ekologicznej na zajęcia edukacyjne MIESZKAŃCY LASU RUDNICKIEGO. Poznaliśmy dowody na obecność zwierząt w lesie, ich tropy oraz wybrane gatunki zamieszkujące nasz las. Pod koniec zajęć obejrzeliśmy zwierzęta przebywające w CEE. Zajęcia bardzo nam się podobały.

GALERIA

dodano: 2018-03-13 18:40:36

Wycieczka do Torunia


Dnia 28 listopada 2017 r. my uczniowie klasy 3 a i 3 g wraz z opiekunami odwiedziliśmy Toruń. W Domu Legend Toruńskich poznaliśmy legendy związane z tym miastem. ,,Przenieśliśmy się w czasie - wcielaliśmy się w postaci z innej epoki i braliśmy udział w scenkach przygotowanych przez przewodników, często bardzo zabawnych. Potem spacerowaliśmy po toruńskich uliczkach, aż zawędrowaliśmy do Żywego Muzeum Piernika, gdzie poznaliśmy historię piernika, własnoręcznie wyrabialiśmy ciasto, z którego powstawały nasze pierniczki. Następnie pojechaliśmy do Centrum Zabaw. Pokonywaliśmy tam tory przeszkód, zjeżdżaliśmy spiralnymi tunelami, skakaliśmy na trampolinie, przeciągaliśmy linę z Minionkiem. A nasze dziewczynki chyba zatęskniły za szkołą..., co widać na zdjęciach. Wycieczka była SUPER! Zobaczcie sami.GALERIA

dodano: 2018-03-11 15:18:45

6 B – udało nam się złapać zimęGALERIA

dodano: 2018-03-07 05:54:22

1 b na warsztatach w muzeum

Dnia 6 stycznia wzięliśmy udział w kolejnych warsztatach w Muzeum im. ks. dr Władysława Łęgi. Dowiedzieliśmy się skąd wziął się papier oraz własnoręcznie go tworzyliśmy. Świetnie się przy tym bawiliśmy!

GALERIA

dodano: 2018-02-20 04:51:36

"Opowieść wigilijna" z klasą III e

31 stycznia 2018 r. uczniowie klasy 3 e wystąpili dla swoich rodziców w przedstawieniu "Opowieść wigilijna" przygotowanym na podstawie powieści Karola Dickensa.
Wszyscy uczniowie byli zaangażowani w powstanie spektaklu. Pomimo okresu zachorowań, aktorzy przybili na przedstawienie. W efekcie powstała historia skąpca, którego wydarzenia nocy wigilijnej odmieniają i roztapiają jego twarde serce, która sprawiła poruszenie w wielu sercach i wywołała wzruszenie, zadumę i radość pośród widzów.
Dziękuję wszystkim młodym aktorom za poświęcenie i zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia!GALERIA

dodano: 2018-02-10 10:23:28

Anielska wizyta - 6 b

„Aniołki ” z klasy 6 b w tym roku postanowiły, że radość z otrzymywania prezentów zamienią na radość dawania. Uczniowie przygotowali ponad 90 aniołków, z którymi udali się do przedszkola, aby kolędą, życzeniami i drobnym upominkiem umilić maluchom ten przedświąteczny czas.

Wesołych Świąt życzy Klasa 6b

GALERIA

dodano: 2018-01-28 08:11:23

Wigilia w Biskupinie - 2 a i 3 e

21 grudnia 2016 uczniowie klas 2 a i 3 e uczestniczyli w warsztatach i spotkaniu wigilijnym w Biskupinie. Uczniowie samodzielnie przygotowali i ozdobili pierniczki, wykonali ozdoby świąteczne z masy porcelanowej, a także mikołajkowe świeczniki. Zajęcia były ciekawe, zabawne, ale też pouczające. Oprócz warsztatów uczniowie wysłuchali opowieści o zwyczajach wigilijnych i śpiewali kolędy. Spotkanie zostało uwieńczyło podzielenie się opłatkiem, złożenie sobie życzeń i spożycie wieczerzy.
Wigilia szkolna w tym roku była wyjątkowa.


GALERIA

dodano: 2018-01-28 08:11:13

Świąteczne przygotowania 3 e

Uczniowie klasy 3 e uczestniczyli w szkolnych warsztatach pieczenia pierników. Przygotowaliśmy cisto, upiekliśmy, a następnie dekorowaliśmy nasze pierniczki. Zapach naszych wypieków roznosił się po szkole zwiastując nadchodzące święta. Pierniczki zabraliśmy do domu i stały się ozdoba wigilijnych stołów.


GALERIA

dodano: 2018-01-27 07:35:00

Klasy 4a i 6b wycieczka do Kłodawy i Bydgoszczy

Słono słodki smak przygody
Klasy 4 a i 6 b wybrały się na wycieczkę, której rozpoczęcie i zakończenie stanowiły dobrze nam znane smaki. Na początek ukryta 600 m pod ziemią sól, która zrobiła na uczestnikach ogromne wrażenie, gdyż była wszędzie, solne były ściany, sufity, podłogi, nawet chodniki wysypane były solą. Gdy po wyjeździe z kopani oblizywaliśmy usta ukazywało się, że sól jest z nami nadal. Druga część wycieczki to Bydgoszcz i warsztaty w Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie mogliśmy nie tylko poznać wiele ciekawych i często zabawnych historii, ale też zrobić swoje mydełka. I na zakończenie kolejny smak tym razem sama słodycz w Karmelowej Krainie, gdzie samodzielnie przygotowywaliśmy lizaki a zapachy i smaki przeniosły nas w bajkową krainę słodyczy. Polecamy.


GALERIA

dodano: 2018-01-27 07:34:50

Pierwszaki w Galaktyce

Pierwszaki z naszej szkoły otrzymały od Św. Mikołaja szczególny prezent gwiazdkowy - bilety do Centrum Zabaw Galaktyka. Chyba były bardzo grzeczne i pilnie się uczyły literek i cyferek :-) !!! W dniu 15.12.2017r. wszystkie klasy pierwsze: 1 a, 1 b i 1 c wybrały się wspólnie do Galaktyki, aby pobawić się na torze przeszkód, zjeżdżalni, trampolinie, boisku piłkarskim, w basenie z kulkami i na wielu innych atrakcjach tego obiektu. Zabawa była naprawdę baaaaaardzo udana, co możemy zobaczyć na zdjęciach.

GALERIA

dodano: 2018-01-18 18:22:07

Toruńska wyprawa - 3 b

Na początku listopada wyjechaliśmy do Torunia. Pierwszym punktem były pokazy chemiczne i biochemiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Było bardzo naukowo, tajemniczo i zabawowo - ubrani w profesjonalne stroje uczestniczyliśmy w pokazach. Następnie własnoręcznie wypiekaliśmy pierniki w Muzeum Piernika. To był super dzień, pełen wrażeń. Koniecznie musimy to powtórzyć !GALERIAWycieczka do Torunia

W dniu 2 stycznia 2018 r. klasa 7 b wybrała się na zimową wycieczkę do Torunia. Zwiedzaliśmy Toruński Ratusz, oglądaliśmy zbiory Muzeum Tonego Halika i bawiliśmy się w Jump Arena.

GALERIAdodano: 2018-01-10 21:23:42

Wycieczka do Torunia

25 IX 2017r. uczniowie kl. 3 d i 4 f wraz z opiekunami wybrali się do Torunia. Najpierw udaliśmy się do Żywego Muzeum Piernika, gdzie poznaliśmy historię piernika, wyrabialiśmy piernikowe ciasto, z którego powstawały nasze pierniczki. Potem odwiedziliśmy Dom legend, w którym w sposób aktywny i wesoły poznaliśmy legendy związane z Toruniem. Następnie pojechaliśmy do Jump areny, gdzie przez godzinę skakaliśmy na trampolinach, kąpaliśmy się w basenach z gąbkami, toczyliśmy walki gladiatorskie i graliśmy w koszykówkę. To była bardzo udana wycieczka, co widać na załączonych zdjęciach.
GALERIA

"Paczka dla Rodaka"

Klasa 7 b włączyła się zarówno w zbiórkę jak i przygotowanie finału w naszej szkole akcji charytatywnej "Paczka dla Rodaka".

GALERIAJesienne nastroje

21 października 2017 r. klasa 7 b wybrała się na spacer fotograficzny pod hasłem „Jesienne nastroje”. nasze aparaty uchwyciły jesień nie tylko w przyrodzie, ale i w życiu mieszkańców naszego miasta.

dodano: 2018-01-10 21:23:18
archiwum wiadomości:
dziś jest 24 września 2018 r. jesteś 385731 gościem u nas
©Szkola Podstawowa nr 16 w Grudziądzu