KOŁO TWÓRCZOŚCI

KOŁO TWÓRCZOŚCI - opiekun Grażyna Gajek


WATRO BYĆ TWÓRCZYM !

Czy pamiętacie Żaklin, naszą absolwentkę?
Wiersze jej znajdują się w bibliotece szkolnej. Niepozorna, skromna, cicha…..Zaczynała swoją szkolną drogę do sukcesów od pisania krótkich wierszy. Chętnie układała rymowanki dla swojego młodszego brata. Z okazji Dnia Nauczyciela i zakończenia roku szkolnego wręczała nauczycielom swoje rymowanki, dla każdego z nich inne.
Konkursowe wiersze Żaklin:
1. międzyszkolny konkurs poetycki „Zmagania z ortografią” 2007 - III miejsce za wiersz „Jeż i kucharz”
2. międzyszkolny konkurs poetycki „Od Ikara do….” 2007 - wiersz „Dedal i Ikar”
3. międzyszkolny konkurs poetycki 2007 „Książka i biblioteka w życiu człowieka” – I miejsce za wiersz „Magiczna książka”
4. konkurs regionalny „Biesiada Poezji, Poezji Regionalnej i Poezji Śpiewanej”2007 – I miejsce za wiersz „Dwie owieczki”
5. ogólnopolski konkurs literacki 2008 „Gdybym podróżował z Koziołkiem Matołkiem, to…”- wyróżnienie za wiersz „Podróż w poszukiwaniu talentu Koziołka Matołka”
6. międzyszkolny konkurs poetycki „Od Ikara do…” 2008 – I miejsce za wiersz „Wiatr o Prometeuszu”
7. międzyszkolny konkurs poetycki „Zmagania z ortografią” 2008 - I miejsce za wiersz „Czarownica – kucharką”

Pobierz wszystkie wiersze...

opiekun Grażyna GajekKOŁO TWÓRCZOŚCI 2011/2012

Uczestnicy: Beata Armatowska, Marcel Badakshi, Agnieszka Błaszczyk, Jakub Bociek, Wiktoria Dankwart, Barbara Dołżyc, Łukasz Kalbarczyk, Julia Kosowska, Martyna Krause, Kinga Kurowska, Kamil Łazicki, Julia Mioduszewska, Nikola Noch, Julia Waszelewska, Kinga Węglerska. „Zmagania z ortografią”

„Zmagania z ortografią”

To międzyszkolny konkurs poetycki organizowany przez SP3 dla uczniów klas IV, V, VI. Aby wziąć w nim udział, trzeba ułożyć ciekawą historyjkę pisaną wierszem do 10 wyrazów z trudnością ortograficzną. Poetyckich wyzwań nie boi się Kuba Bociek. To jego już trzeci konkurs poetycki. W „Zmaganiach z ortografią” Kuba zdobył II miejsce.
Przeczytajcie...
Gratulujemy poetyckich sukcesów!


„Moja mama i ja”

Od wielu lat w naszej szkole organizowany jest gminny konkurs poetycko-plastyczny „Moja mama i ja”. Tegoroczna edycja tego konkursu miała swój finał 5 czerwca. Wszyscy uczestnicy naszego koła próbowali swych sił w tworzeniu wierszy, które dedykowali mamom.
Za swój wiersz Kuba Bociek otrzymał II miejsce, a Łukasz Kalbarczyk uzyskał wyróżnienie.
Przeczytajcie...
Gratulujemy!


„Tajemnicza wyprawa Tomka”

Został rozstrzygnięty szkolny konkurs czytelniczy „Weź razem z Tomkiem udział w tajemniczej wyprawie”. Uczestnicy koła twórczości dotarli razem z Tomkiem w głąb rosyjskiej tajgi, aby ją lepiej poznać i zbadać różne tajemnice przygotowane przez autora powieści - Alfreda Szklarskiego. Dla kogo wyprawa ta miała szczęśliwe zakończenie?
I miejsce:
Jakub Bociek
Łukasz Kalbarczyk
II miejsce:
Beata Armatowska
Mikołaj Stankiewicz
wyróżnienie:
Marcel Badakshi
Gratulujemy wysokiej kultury czytelniczej!


„40-lecie Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu” Grudziądzkie Dni Kopernikowskie 2012

Dnia 29 marca 2012 roku w Bursie Szkolnej przy ul. Hallera odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac plastycznych i literackich. Każdy, kto brał udział w konkursie literackim, musiał napisać list, w którym zachęcał kolegę lub koleżankę do spędzenia wolnego czasu w grudziądzkim planetarium. I miejsce w kategorii klas IV zajął nasz kolega, Kuba Bociek.
Przeczytajcie jego list.


Nasze pierwsze próby poetyckie

29 lutego 2012 w SP 15 został rozstrzygnięty konkurs twórczości poetyckiej o charakterze mitologicznym „Od Ikara do…”. Wiersze na ten konkurs wysyłają uczniowie klas V i VI, rzadko IV. Zaryzykowaliśmy….i wysłaliśmy wiersz Kuby. Warto było!
Kuba Bociek zajął III miejsce.
Gratulujemy odwagi i natchnienia poetyckiego.
Pobierz wiersz...


Od baśni do baśni

Dnia 6 grudnia w radosnym, mikołajkowym nastroju odebraliśmy nagrody za udział w szkolnym konkursie czytelniczym „Baśniowy Mistrz”, adresowanym do IV i V klas. Zadanie nie było łatwe. Aby wziąć udział w konkursie należało przeczytać 15 znanych baśni Ch. H. Andersena, a potem rozwiązać szczegółowy test. Ten zaszczytny tytuł otrzymał Kuba Bociek po zwycięskiej dogrywce z Klaudiuszem Gołatą. Świat baśniowych postaci i wydarzeń zainteresował wszystkich uczestników koła twórczości. III miejsce zajęła Beata Armatowska, a wyróżnienia otrzymali: Łukasz Kalbarczyk, Wiktoria Dankwart, Mikołaj Stankiewicz, Barbara Dołżyc, Julia Mioduszewska. Panie Andersenie, dziękujemy za piękne, mądre baśnie!


Warsztaty biblioteczne

Dnia 9 listopada odwiedziliśmy Bibliotekę Miejską, aby przeżyć „katalogowy zawrót głowy”. Ćwiczyliśmy posługiwanie się katalogami: alfabetycznym, tytułowym, rzeczowym, wypisywaliśmy rewersy, uczyliśmy się posługiwać katalogiem elektronicznym. Z prezentacji multimedialnej wynieśliśmy wiedzę o tym, z czego składa się karta katalogowa, kiedy i z jakich katalogów należy korzystać, jakie symbole literowe przypisane są literaturze pięknej i co znaczy tajemnicze UKD.


Spotkanie z pisarzem w Bibliotece Miejskiej

Dnia 27.10.2011 roku w Bibliotece Miejskiej mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu z dziennikarzem, autorem powieści sensacyjno-przygodowych dla dzieci i młodzieży, organizatorem wypraw i szkół przetrwania, panem Krzysztofem Petkiem. Pisarz na początku zaznaczył, że nie chce, aby jego słuchacze byli „bandą grzecznych dzieci”. Zachęcał do żywiołowości, spontaniczności, podejmowania w życiu wyzwań i ryzyka. Otwartość i nieszablonowe wypowiedzi pisarza spodobały się nam. Survivalowe zajęcia w ogrodzie biblioteki trwałyby do późnego popołudnia, gdyby nie konieczność powrotu do szkoły. Nasi Narnijczycy, Kuba Bociek, Beata Armatowska, Basia Dołżyc, otrzymali od pisarza nagrody i autografy.
Pobyt w Bibliotece Miejskiej zakończył się miłym akcentem. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z panem Petkiem, otrzymaliśmy od pisarza dla naszej biblioteki szkolnej pozdrowienia z autografem.


Konkurs pięknego czytania w Filii nr13

W konkursie pięknego czytania w Bibliotece Miejskiej Filii nr 13. Kuba Bociek zajął II miejsce. Pozostali uczestnicy naszego koła: Julia Mioduszewska, Marcel Badakshi, Kinga Kurowska mieli niepowtarzalną okazję być tam i czytać dla swoich kolegów.

„Potyczki z książką” – finał w Filii nr13 Biblioteki Miejskiej

Zanurzeni w zielonej Narnii przystąpiliśmy do kolejnego etapu, który nie miał sobie równych w dotychczasowych konkursach czytelniczych. Konkursowy bój o Narnię wymagał wielkiego poświęcenia. Nasi Narnijczycy musieli w ciągu tygodnia przeczytać aż kolejne cztery tomy „Opowieści”: „Książę Kaspian”, „Podróż Wędrowca do Świtu”, „Srebrne krzesło”, „Koń i jego człowiek”. Finał konkursu „Potyczki z książką” odbył się w Bibliotece Miejskiej Filii nr 13 i należał do Narnijczyków z naszego koła twórczości. I miejsce zajął Kuba Bociek, który wykazał się niezwykłą pamięcią do fantastycznych wydarzeń, dziwnych miejsc, brzmiących obco w naszym języku, postaci zwyczajnych i niezwyczajnych, o przedziwnych imionach, przydomkach. Spróbujcie to wszystko zapamiętać!!! Pokonał w finałowej dogrywce uczennice klasy VI. Wyróżnienie otrzymała Beata Armatowska, która była bardzo blisko finału. Dzielnie spisała się też Basia Dołżyc.


Narnijczycy 2011 z IV b na eliminacjach w SP 5

Zaczęliśmy od uczestnictwa w konkursach czytelniczych przygotowanych przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich „W krainie wyobraźni” na podstawie „Opowieści z Narnii”. Musieliśmy się wykazać biegłą znajomością opowieści „Lew, czarownica i stara szafa”. W Szkole Podstawowej nr5 odbyły się eliminacje, w których udział wzięli i otrzymali największą ilość punktów: Jakub Bociek – 28/30, Barbara Dołżyc – 28/30, Beata Armatowska - 25/30, Szymon Trętkiewicz – 24/30.

Twórczość polonistyczna 2010-2011Osiągnięcia uczniów w konkursach

- międzyszkolny konkurs plastyczno-literacki - „Życie i twórczość Jana Heweliusza”
I miejsce - Agata Lewandowska
II miejsce - Aleksandra Wójcik
III miejsce: Martika Górska, Julia Gutkowska
Wyróżnienie - Katarzyna Felska


- międzyszkolny konkurs dziecięcej twórczości poetyckiej - „Zmagania z ortografią”
Wyróżnienie - Aleksandra Wójcik


- etap szkolny konkursu polonistycznego dla klas VI , etap rejonowy konkursu polonistycznego dla klas VI
Martika Górska - uczennica klasy V

archiwum wiadomości:
dziś jest 25 maja 2019 r. jesteś 489186 gościem u nas
©Szkola Podstawowa nr 16 w Grudziądzu