ZHP

HARCERZEHarcerze i Zuchy

Na terenie naszej szkoły działają:
48 Grudziądzka Drużyna Harcerek „Samarytanki” im. Hm. Zofii Meisnerówny - drużyna żeńska.
Zbiórki: piątek godz. 14.45
42 Grudziądzka Drużyna Harcerzy „Łatwopalni” – drużyna męska.
Zbiórki: wtorek godz. 15.30
– 18 Grudziądzka Gromada Zuchowa „Dzielne Skrzaty” – gromada koedukacyjna.
Zbiórki – piątek godz. 16.00

Na zbiorkach dziewczęta i chłopcy, w czasie gier i zabaw mają okazję poznać siebie, rozwijać swoje zainteresowania, poznać techniki harcerskie, nauczyć się nowych piosenek i tańców.
Drużyna harcerska, to grupa, w której każdy może nabrać większej pewności siebie, poznać swoje mocne strony, kształtować w sobie odpowiedzialność i zaradność.
Magda TuszyńskaRajd Niepodległości

Harcerki i harcerze z V Szczepu „Żywioły” oraz Szkoła Podstawowa nr 16 w dniach 11-13.11.2010r. organizują XIV Ogólnopolski Rajd Niepodległości pod hasłem „Jesteśmy częścią historii harcerstwa…”. Jest to harcerskie wydarzenie, które tradycyjnie, już od kilkunastu lat, odbywa się w Grudziądzu. Jego bazą jest właśnie nasza szkoła.
Celami Rajdu są obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecia harcerstwa w Polsce, a także zaprezentowanie uczestnikom walorów miasta i przeżycie harcerskiej przygody.
W tym roku w Rajdzie weźmie udział ponad 150 harcerek i harcerzy z różnych miast, w tym, tradycyjnie już, np. z Koronowa, Łęga czy Tucholi. Uczestnicy przyjeżdżają w 6-10 osobowych patrolach, w których będą brać udział np. w grze po mieście, będącej głównym punktem programu Rajdu. W jej trakcie harcerki i harcerze będą mieli okazję do wykazania się harcerską wiedzą, sprawnością fizyczną i pomysłowością, wykonując zadania w różnych częściach miasta. Będzie to główny element rywalizacji, w wyniku której można wygrać cenne nagrody.
Ponadto w programie Rajdu znajdą się także m.in. warsztaty wspinaczkowe, podstawy sztuk walki, warsztaty artystyczne z techniki decoupage oraz tworzenie „101 drobiazgów”. Na Rajdzie nie zabraknie również spotkania z piosenką harcerską, turystyczną i poezją śpiewaną, którą uczestnicy będą mogli usłyszeć w teatrze w wykowaniu Leszka Kopcia. Natomiast dla osób lubiących wieczorne spacery przewidywane jest nocne foto-ino, czyli gra, podczas której uczestnicy będą musieli odnaleźć miejsca w Grudziądzu na podstawie ich zdjęć. Podsumowaniem Rajdu będzie apel.Magda Tuszyńska

archiwum wiadomości:
dziś jest 25 maja 2019 r. jesteś 489182 gościem u nas
©Szkola Podstawowa nr 16 w Grudziądzu