20 października 2023 r. szkoła nasza obchodziła jubileusze 60-lecia powstania szkoły oraz 5-lecia nadania imienia płk. Zbigniewa Makowieckiego i wręczenia sztandaru. Był to niezwykle uroczysty i ważny dla nas dzień, który mogliśmy świętować z córką naszego Patrona Panią Krystyną Makowiecką. Zaszczycili nas również swoją obecnością: ksiądz Biskup Józef Szamocki, Maciej Glamowski - Prezydent Grudziądza, Łukasz Kowarowski– Przewodniczący Rady Miejskiej, Kamila Melkowska – Lemke – Dyrektora Wydziału Edukacji, Maria Mazurkiewicz - Kujawsko - Pomorski Wicekurator Oświaty, Karola Skowrońska – Honorowy Obywatel Miasta Grudziądza, Przewodnicząca Zarządu Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej oraz Matkę Chrzestną sztandaru, przedstawiciele jednostek wojskowych stacjonujących w Grudziądzu oraz wielu jeszcze zacnych gości.
Cała społeczność szkolna brała udział w uroczystościach, które obejmowały:
- złożenie kwiatów na grobie płk. Zbigniewa Makowieckiego,
- msze świętą w Kościele Młodzieżowym,
- gala w Centrum Kultury Teatr,
- odsłonięcie muralu przedstawiającego Patrona,
- zwiedzanie Sali tradycji, w której umieszczono pamiątki związane z historią szkoły oraz wystawy tematyczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli.

Podczas gali Pani Krystyna Makowiecka mówiła m.in. o patriotyzmie, honorze, prawdomówności, dyscyplinie oraz szacunku do innych jaki miał jej ojciec. Wypowiedziała dla nas ważne słowa, nawiązując do słów naszego Patrona: „Więc tak samo ja chcę dziś bardzo podziękować wszystkim. To jest wielki honor tutaj być, wielki honor widzieć jak tatuś żyje w Grudziądzu... Więc ja dziękuję w imieniu ojca i tych, którzy odeszli przed nim”.

Dziękujemy osobom i instytucjom, które wsparły finansowo oraz organizacyjnie jubileusz naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia w galerii zdjęć z uroczystości. Za zdjęcia dziękujemy Pani Piotrowi Bilskiemu oraz nauczycielom naszej szkoły. GALERIA ZDJĘĆ

Wkrótce również opublikujemy film z uroczystości.