Sukcesy dziewcząt z SP-1 6 w piłce nożnej w kategoriach: Igrzysk Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej
W ubiegłym tygodniu rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta w piłce nożnej dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych: Igrzyska Dzieci (klasy VI i młodsze) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII). Dziewczęta z naszej szkoły w obu kategoriach zajęły pierwsze miejsca w grupach i awansowały do rozgrywek finałowych. Ostatecznie obie drużyny zajęły miejsca na podium: starsze zajęły Il miejsce, młodsze - III miejsce!!! Na uwagę zasługuje fakt, że nasze starsze koleżanki w pierwszym dniu rozgrywek zmiażdżyły dosłownie swoich przeciwników, siejąc ogólny postrach i wygrały bardzo gładko swoje mecze z SP-4 8:0, z SP-18 i z SP-21 3:0!. Większośc bramek zdobyła liderka naszego zespołu - Natalia Wiśniewska, jedna bramka należała do Sandry Lewandowskiej i jedna do Marty Schoenwald. W całych rozgrywkach bardzo dobrze spisywała się również obrona, nasz zespół nie stracił bowiem ani jednej bramki! Kolejna faza rozgrywek to dla nas dwa remisy po 0:0, z NSP-I i z SP-20. W obu przypadkach miałyśmy sporo okazji do zdobycia bramki, ale zabrakło trochę szczęścia... Do zajęcia pierwszego miejsca miałyśmy niestety o jeden remis za dużo, tu nieco lepsza okazała się "dwudziestka". Możemy być jednak wszyscy bardzo dumni z naszych dziewczyn, udowodniły, że "szesnastka” jest szkołą, która od wielu lat budzi wśród innych duży respekt i podczas kiedy my gramy zawsze o zwycięstwo, inni świętują kiedy uda im się z nami chociaż zremisować O.
W składzie zabrakło nam w tym roku Martyny Strysik, również naszej podstawowej zawodniczki, która niestety z powodu kontuzjii nie mogła wziąć udziału w zawodach.
W rozgrywkach Igrzysk Dzieci (młodsze) w fazie grupowej dziewczęta zremisowały z SP-5 1 :1 i wygrały z SP-2 2:1. W finale natomiast najlepsza okazała się SP-1 1, natomiast dwie drużyny SP-1 6 i SP-20 zdobyły taką samą ilość punktów i tu o kolejności zadecydowała ilość strzelonych bramek, w których o jedną wyprzedziła nas "dwudziestka". Jednak nasze 3. miejsce, to przecież podium , a więc i tak bardzo duży sukces! Dziewczyny nie do końca były usatysfakcjonowane z zajętych miejsc Pozostał niedosyt, a to wróży, że w przyszłym roku z pewnością zajdą jeszcze wyżejcccî Czego im z całego serca życzymy OV Dziewczyny, dziękuję Wam za ogromne zaangażowanie i za serce, z jakim grałyście, i gratuluję Wam osiągniętych sukcesów. Składy:

Igrzyska Dzieci: Julia Radzimińska, Weronika Wiśniewska, Iga Martyńska, Lena Miedzinska, Marcelina Bollin, Oliwia Tumulec, Wiktoria Chochliuk, Oliwia Witkowska, Martyna Jasieniecka

Igrzyska Młodzieży Szkolnej: Natalia Wiśniewska, Sandra Lewandowska, Nicola Osińska, Marta Schoenwald, Ula Rybczyńska, Ania Rokita, Daria Mazur, Laura Jankowska
Opiekun: Hanna Asensky