Świetne występy uczniów z klas VII-VIII w Mistrzostwach Grudziądza.
W dniu 22.05.24 na stadionie Olimpii odbyły się drużynowe i indywidualne mistrzostwa Grudziądza w lekkoatletyce. Świetnie spisali się uczniowie „Szesnastki” zajmując w kategorii drużynowej chłopców 1. miejsce i zdobywając puchar Prezydenta Miasta. Dziewczynki w „drużynówce” uplasowały się na 3 miejscu. Indywidualnie w zawodach uczniowie SP-16 zdobyli aż 7 medali! 4 złote: Natalia Wiśniewska w pchnięciu kulą, Franciszek Skorupa w biegu na 300m, Gabriel Gudowski w biegu na 100m, Gracjan Gajewski w skoku w dal,
2 srebrne: Karolina Jeż(100m) i Błażej Mirodka (skoku w dal) i jeden brązowy - Marcel Kierstein w pchnięciu kulą.
Poza tym chłopcy wygrali sztafetę 4x100m(Gabriel Gudowski, Gracjan Gajewski, Jakub Karwowski i Franciszek Skorupa), zajęliśmy 2.miejsce w tzw. „sztafecie szwedzkiej”, czyli 400m, 300m, 200m i 100m w składzie - Błażej Mirodka, Paweł Bodo, Krystian Witkowski i Mikołaj Sosnowski.
W sztafecie szwedzkiej, znalazły się też na podium dziewczynki(3 miejsce) w składzie: Sandra Lewandowska, Zuzanna Podbielska, Laura Zakierska i Pola Marienko.
Poza medalistami w drużynie SP-16 znaleźli się także na wysokich, punktowanych miejscach: Mikołaj Sosnowski, Igor Kuca, Antoni Jakubowski, Oskar Pudlewski, Nikodem Badalewski i Sebastian Antczak. Opiekun: Leszek Piśko
Skład dziewczyn: Karmen Kufel, Karolina Jeż, Agata Samsel, Karolina Szymiczek, Nora Milan- Szymańska, Nikola Osińska, Weronika Literska, Laura Zakierska, Sandra Lewandowska, Polina Marienko, Natalia Wiśniewska, Oliwia Jędroś i Zuzanna Podbielska. Opiekun: Edyta Szałańska
Chłopcy zakwalifikowali się całą drużyną do zawodów wojewódzkich, gdzie powalczą o czołowe lokaty w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Z kolei dwie dziewczyny zakwalifikowały się do składu reprezentacji Grudziądza (Natalia i Karolina).
Zawody wojewódzkie chłopców i dziewcząt rozegrane zostaną w Świeciu w dniu 28.05.24. Czekamy na miłe wieści!